رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی آموزش و پرورش گفت: در تغییر محتوایی کتاب تاریخ سلسله پادشاهان حذف می‌شود نه شاهان.
به گزارش قدس آنلاین محی‌الدین بهرام محمدیان در حاشیه همایش تبیین نظام تحولی در آموزش و پرورش در گفت‌وگو با  فارس در اردبیل در مورد تغییر محتوای کتب درسی به ویژه کتاب تاریخ اظهار داشت: محتوای کتب درسی بر مبنای شکوفایی فطرت دانش‌آموزان تغییر پیدا می‌کند تا با اتکا به چهار محور تفکر، ایمان، علم و عمل بتوانیم عرصه را برای افزون شدن دانش محصلان مهیا کنیم.

وی افزود: کتاب تاریخ قرار است در قالب مطالعات اجتماعی شامل تاریخ، جغرافیا و تعلیمات اجتماعی ارائه شود تا با دوری از روش آموزشی حفظ محور بتوانیم دانش‌آموزان را با ابزارهای جدید از فضاهای تاریخی و تاریخ تحلیل آشنا کنیم که در کنار آن از تاریخ توصیفی نیز غفلت نمی‌کنیم.

رئیس ستاد اجرایی نظام جدید آموزشی گفت: در کتاب جدید تاریخ عصر تاریخ قبل از اسلام، دوره اسلامی، دوره معاصر به ویژه نهادهای حاکمیتی و شخصیت‌های حقوقی را مورد توجه قرار دادیم و از قضاوت‌های جانبدارانه در مورد شخصیت حقیقی افراد پرهیز کرده‌ایم.

وی ادامه داد: سعی شده است در این کتاب با پرهیز از مدیحه‌سرایی و محاکمه شاهان و عوامل تاریخی واقعیت‌ها را منعکس کنیم و از بیان شخصیت حقوقی افراد در قید حیات پرهیز کنیم.

این مسئول بر ضرورت متناسب‌سازی کتاب تاریخ را با حجم و روش‌های آموزشی و استفاده از رسانه‌های مختلف تاکید کرد و افزود: برخی شایعات از قول بنده واقعیت ندارد چرا که ما در کتاب تاریخ به دنبال حذف پادشاهان نیستیم بلکه سعی می‌شود سلسله شاهان حذف شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش به حرف و حدیث‌های مختلف در مورد قضاوت‌های تاریخی در مورد برخی شاه‌های محترم و نامحترم اشاره کرد و ابراز داشت: چه لزومی دارد که فتحعلی‌ شاه که بزرگ‌ترین خیانت را در عهدنامه ترکمنچای انجام داده در کتاب تاریخ تشویق شود اما از یک پادشاه دیگر به شکل نکوهیده یاد شود.

این مسئول بیان داشت: هرچند برخی شیطنت‌ها را در پنهان کردن تاریخ پرفراز و نشیب دفاع مقدس و بیان برخی از شخصیت‌های تاریخ معاصر ایران و انقلاب اسلامی مشاهده می‌کنیم اما هدف ما تالیف کتاب تاریخ واقعیت‌گراست.

نقد تارنمای گارد جاوید :

البته، جناب  بهرام محمدیان نگفته است که اگر اسامی پادشاهان نیز از تاریخ ایران حذف شوند، اساساً چه چیزی از این تاریخ باقی می ماند.مگر میشود سلسله را حذف کرد اما نام ها حذف نگردد.

گفتنی است که تا پیش از این مسئولان وزارت آموزش و پرورش حذف پادشاهان از کتاب های درسی را تکذیب و به تبلیغات رسانه های خارجی نسبت می دادند.


درود

جناب آقای محی الدین بهرام محمدیان و تمام مسئولین مربوطه

 """ _ شما فرمودید که محتوای کتب درسی را بر مبنای شکوفایی فطرت دانش آموزان تغییر می دهید  تا به اتکا به چهار محور  " تفکر ، ایمان ، علم ، عمل " بتوانید عرصه را برای افزون شدن دانش محصلان مهیا کنید.

که بنده به هیچ وجه قانع نمی شوم زیرا که شما می خواهید با کاشتن بذز دروغ ،سانسور ، تعصب ،  مایه شکوفایی فطرت پاک  فرزندان ما بشوید. که این کاملا باهمان تفکری که در چهار محورتان دایه داشتید مغایر است.با این کار شما فقط و فقط بذر بی هویتی و پوچی را دل فرزندانمان خواهید کاشت.

""" _ و در ادامه اظهار داشتید در تبیین این کتاب از نهاد های حاکمیتی و شخصیت های حقوقی ، را مورد توجه و از قضاوت های جانب دارانه در مورد شخصیت افراد حقیقی پرهیز می کنید.

جالب است
وجودیت این حرکت شما کاملا متعصبانه و جانب دارانه است چه تضمینی می دهید که  از این قضاوت های جانب دارانه پرهیز کنید.

در ضمن باید بگویم شما نگران نباشید در جاهای دیگر به اندازه کافی آبرو و حرمت افراد حقیقی و حقوقی شکسته شده دوست گرام من.""" _  و در آخر هم فرمودید 
در این کتاب  قصد دارید با پرهیز از مدیحه‌سرایی و محاکمه شاهان و عوامل تاریخی واقعیت‌ها را منعکس کنید.

که این هم از آن دسته حر ف هایی است که نیازی به شرح و تفسیر نیست.


دوست من این را بدان تاریخ ایران با تمام پادشا هان و حاکمان و ............. .

و هزاران تهاجم از نوع نرم و سخت  صدها قرن است که جاوید مانده است و در دل تمام ما ایرانیها حک شده است .

تاریخ ایران با تمام موهباتش در دل 70 میلیون ایرانی  حک شده که مطمئنا با این گونه از کارها کوچکترین لطمه ای بر آن وارد نیست.و فقط خود را بد نام می کنید.

تاریخ ایران و ایرانی جاوید است


تارنمای بزرگ گارد جاویدساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو