تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی تاریخ و تمدن پارسیان - به دنبال بازار جهانی برای فیلم كوروش؛

این منتقد و تهیه كننده سینما گفت: برای ساخت فیلم كوروش علاوه بر بحث داخلی به دنبال یك دید جهانی هستیم و در مراحل بعد
 سعی داریم از یك فیلمنامه نویس هالیوودی به عنوان سرپرست نویسندگان استفاده كنیم.
علی معلم با بیان این مطلب افزود: هم اكنون این پروژه در مرحله تحقیق و بررسی است و حداقل یك سال برای مطالعات و سرمایه گذاری مناسب زمان نیاز دارد.

وی با اشاره به دشواری ساخت چنین آثاری ادامه داد: روایات متعددی در مورد كوروش وجود دارد و تمامی آنها باید به دقت بررسی شود.

این تهیه كننده و منتقد سینما عنوان داشت: برای این فیلم به دنبال بازار جهانی هستیم و علاوه بر فیلمنامه نویس خارجی در صورت امكان علاقمندیم از بازیگر خارجی نیز استفاده كرده و همچنین استانداردهای جهانی را در این اثر رعایت كنیم.

معلم با انتقاد از صدور بیش از حد پروانه ساخت های اخیر گفت: برنامه مناسبی برای تولید و نمایش در سینمای ما وجود ندارد و صدور این همه پروانه ساخت در بخش سینما مشكل آفرین است.

این كارشناس سینما افزود: علاوه بر این اسامی نویسنده، تهیه كننده و كارگردان برخی از این آثار را تا به حال حتی در سینمای نیمه حرفه ای و فیلم های كوتاه نیز نشنیده ایم.

معلم تصریح كرد: اكران فیلمهای خارجی هم به جذب مخاطب و هم به ساخت سالن سینما كمك بسیاری می كند و باعث رونق صنعت سینما می شود.

وی در در ادامه گفت: در تهران حدود دویست سالن نمایشی وجود دارد كه برای این تعداد فیلم تولید شده كافی نیست و اكران فیلمهای خارجی می تواند باعث رشد و ازدیاد سالن های سینمایی شود البته باید قواعد و مقررات مشخصی در این خصوص تعیین شود.

مدیر مسئول ماهنامه سینمایی دنیای تصویر با اشاره به نقش پر رنگ مطبوعات سینمایی در بهبود این هنر گفت: مطبوعات سینمایی وظیفه اصلی خود را درقبال سینما نسبت به هنرهای دیگر انجام داده اند.

معلم با بیان اینكه سینما این شانس را داشته كه مطبوعات تخصصی به تعداد كافی داشته باشد ادامه داد: در سینما بخش نظری با عملی یكسان نیست و صنعت سینما با مطبوعات خیلی نسبت ندارد.

این تهیه كننده سینما با انتقاد از وضعیت نمایشگاه مطبوعات و اشاره به اینكه نمایشگاه مطبوعات جایی برای تبلیغ هرچیز به غیر از مطبوعات است افزود: در كشور ما مطبوعات مسئول تبلیغ و اطلاع رسانی هر چیزی به غیر از خودش است و در برگزاری این نمایشگاه باید با مدیران و مسئولان خود مطبوعات هماهنگی لازم صورت پذیرد.منبع : باشگاه خبرنگاران